Produkte > SURGE > RUA220M2WBK-1625S
RUA220M2WBK-1625S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 450V, 2
Tolerance: ±20%
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 130°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 130°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 154 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 277.2 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RUA220M2WBK-1625S Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 450V, 2, Tolerance: ±20%, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 130°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 130°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 154 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 277.2 mA @ 100 kHz.