Produkte > SURGE > RUA470M2DBK-1325S
RUA470M2DBK-1325S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 200V, 4
Tolerance: ±20%
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 130°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 130°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 204 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 306 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RUA470M2DBK-1325S Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 200V, 4, Tolerance: ±20%, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 130°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 130°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 204 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 306 mA @ 100 kHz.