Produkte > SURGE > RUA470M2VBK-1632S
RUA470M2VBK-1632S
RUA470M2VBK-1632S Surge
RUA.pdf
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 350V POLAR
Packaging: Bag
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 130°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 130°C
Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 243 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 364.5 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RUA470M2VBK-1632S Surge
Description: CAP ALUM 350V POLAR, Packaging: Bag, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 130°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 130°C, Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 243 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 364.5 mA @ 100 kHz.