Produkte > SURGE > RUK331M1VBK-1620S
RUK331M1VBK-1620S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 35V, 33
Tolerance: ±20%
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 503 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 829.95 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RUK331M1VBK-1620S Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 35V, 33, Tolerance: ±20%, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 503 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 829.95 mA @ 100 kHz.