Produkte > SURGE > RXJ331M1JBK-1325S
RXJ331M1JBK-1325S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 63V, 33
Tolerance: ±20%
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 73 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 770 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RXJ331M1JBK-1325S Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 63V, 33, Tolerance: ±20%, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 73 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 770 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 100 kHz.