Produkte > SURGE > RXJ391M1EBK-1020S
RXJ391M1EBK-1020S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 25V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 140 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 775 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 965 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RXJ391M1EBK-1020S Surge
Description: CAP ALUM 25V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 140 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 775 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 965 mA @ 100 kHz.