Produkte > SURGE > RXJ560M1VBK-0611S
RXJ560M1VBK-0611S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 35V, 56
Packaging: Bag
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 600 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 182 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 260 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RXJ560M1VBK-0611S Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 35V, 56, Packaging: Bag, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 600 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 182 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 260 mA @ 100 kHz.