Produkte > SURGE > RXK101M1HBK-1012S
RXK101M1HBK-1012S
RXK101M1HBK-1012S SURGE
RXK.pdf
Hersteller: SURGE
Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 160 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 371 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 530 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RXK101M1HBK-1012S SURGE
Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 160 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 371 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 530 mA @ 100 kHz.