Produkte > SURGE > RXK102M1EBK-1030S
RXK102M1EBK-1030S
RXK102M1EBK-1030S SURGE
RXK.pdf
Hersteller: SURGE
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Bag
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 44 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.256 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.57 A @ 100 kHz
auf Bestellung 384 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RXK102M1EBK-1030S SURGE
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 44 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.256 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.57 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote RXK102M1EBK-1030S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RXK102M1EBK-1030S RXK102M1EBK-1030S Hersteller : SURGE RXK.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 44 mOhms