Produkte > SURGE > RXK121M0JBK-0511S
RXK121M0JBK-0511S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 6.3V POLAR
Packaging: Bag
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 720 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 116 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 165 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RXK121M0JBK-0511S Surge
Description: CAP ALUM 6.3V POLAR, Packaging: Bag, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 720 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 116 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 165 mA @ 100 kHz.