Produkte > SURGE > RXK121M1HBK-0815S
RXK121M1HBK-0815S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 50V POLAR
Packaging: Bag
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 250 MOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 392 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 560 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RXK121M1HBK-0815S Surge
Description: CAP ALUM 50V POLAR, Packaging: Bag, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 250 MOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 392 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 560 mA @ 100 kHz.