Produkte > SURGE > RXK121M1JBK-1016S
RXK121M1JBK-1016S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 63V POLAR
Packaging: Bag
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 210 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 455 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 650 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RXK121M1JBK-1016S Surge
Description: CAP ALUM 63V POLAR, Packaging: Bag, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 210 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 455 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 650 mA @ 100 kHz.