Produkte > SURGE > RXK151M1VBK-1012S
RXK151M1VBK-1012S
RXK151M1VBK-1012S Surge
RXK.pdf
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 35V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 120 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 473 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 675 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RXK151M1VBK-1012S Surge
Description: CAP ALUM 35V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 120 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 473 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 675 mA @ 100 kHz.