Produkte > SURGE > RXK222M1VBK-1636S
RXK222M1VBK-1636S
RXK222M1VBK-1636S Surge
RXK.pdf
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 22 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.295 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.55 A @ 100 kHz
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RXK222M1VBK-1636S Surge
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 22 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.295 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.55 A @ 100 kHz.