Produkte > SURGE > RXK331M1CBK-1012S
RXK331M1CBK-1012S
RXK331M1CBK-1012S Surge
RXK.pdf
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 120 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 540 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 675 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RXK331M1CBK-1012S Surge
Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 120 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 540 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 675 mA @ 100 kHz.