Produkte > SURGE > RXK821M1HBK-1340S
RXK821M1HBK-1340S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 50V, 82
Tolerance: ±20%
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 29 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.656 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.07 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RXK821M1HBK-1340S Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 50V, 82, Tolerance: ±20%, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 29 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.656 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.07 A @ 100 kHz.