Produkte > SURGE > RXK821M1JBK-1632S
RXK821M1JBK-1632S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 63V, 82
Packaging: Bag
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm)
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 46 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.512 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.89 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RXK821M1JBK-1632S Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 63V, 82, Packaging: Bag, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm), Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 46 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.512 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.89 A @ 100 kHz.