Produkte > SURGE > RXQ330M2WBK-1820S
RXQ330M2WBK-1820S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 450V, 3
Tolerance: ±20%
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 380 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 950 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RXQ330M2WBK-1820S Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 450V, 3, Tolerance: ±20%, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 380 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 950 mA @ 100 kHz.