Produkte > SURGE > RXW330M1CBK-0511S
RXW330M1CBK-0511S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 16V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 600 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 75.6 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 180 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RXW330M1CBK-0511S Surge
Description: CAP ALUM 16V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 600 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 75.6 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 180 mA @ 100 kHz.