Produkte > SURGE > RXW470M1CBK-0511S
RXW470M1CBK-0511S
RXW470M1CBK-0511S Surge
RXW.pdf
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 600 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 180 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 30966 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 48
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RXW470M1CBK-0511S Surge
Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 600 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 180 mA @ 100 kHz.