Produkte > SURGE > RXW680M2ABK-1020S
RXW680M2ABK-1020S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 100V, 6
Tolerance: ±20%
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 300 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 245 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 490 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RXW680M2ABK-1020S Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 100V, 6, Tolerance: ±20%, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 300 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 245 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 490 mA @ 100 kHz.