Produkte > SURGE > RXW821M2ABK-1840S
RXW821M2ABK-1840S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 100V, 8
Tolerance: ±20%
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 47 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 912 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.52 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details RXW821M2ABK-1840S Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 100V, 8, Tolerance: ±20%, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 47 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 912 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.52 A @ 100 kHz.