Produkte > SURGE > RZW271M1VBK-0820S
RZW271M1VBK-0820S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 35V, 27
Tolerance: ±20%
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 64 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 525 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.05 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RZW271M1VBK-0820S Surge
Description: CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 35V, 27, Tolerance: ±20%, Packaging: Bag, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 64 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 525 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.05 A @ 100 kHz.