S1KW16KA-1 Semtech Corporation
u8AtQUGPkpzwgj9BAqiZ6XmYr.h9.pONRiASS7RF0cE
Hersteller: Semtech Corporation
Description: DIODE GEN PURP 16KV 2A SMD
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 2 µs
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 2A
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 16000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 16 V @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 16000 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details S1KW16KA-1 Semtech Corporation
Description: DIODE GEN PURP 16KV 2A SMD, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 2 µs, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 2A, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 16000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 16 V @ 3 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 16000 V.
Weitere Produktangebote S1KW16KA-1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
S1KW16KA-1 Hersteller : Semtech s1kwxkax-1277036.pdf Rectifiers A 1PHHW 2A STD 16KV