S1KW40C-5N Semtech Corporation
S1KWxC-xx.pdf
Hersteller: Semtech Corporation
Description: DIODE GEN PURP 40KV 3A
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 2 µs
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Series Connection
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 3A
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 40 V @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 40000 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details S1KW40C-5N Semtech Corporation
Description: DIODE GEN PURP 40KV 3A, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 2 µs, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Series Connection, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 3A, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 40 V @ 3 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 40000 V.
Weitere Produktangebote S1KW40C-5N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
S1KW40C-5N S1KW40C-5N Hersteller : Semtech S1KWxC-xx.pdf Rectifiers A -CT 1.5A STD 40KV