S2EB-L-24V
S2EB-L-24V Panasonic Electric Works
323
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PST 4A 24V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 65°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.4 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 4 A
Switching Voltage: 250VAC, 48VDC - Max
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 1000VA, 192W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details S2EB-L-24V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PST 4A 24V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 65°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.4 mA, Coil Type: Latching, Single Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B), Contact Rating (Current): 4 A, Switching Voltage: 250VAC, 48VDC - Max, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 1000VA, 192W.
Weitere Produktangebote S2EB-L-24V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
S2EB-L-24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_s-1299465.pdf General Purpose Relays RELAY LATCH 4A 24VDC AMBER PCB