S2KW20C-5P Semtech Corporation
nfWlolZNCFKqxRmPOAxw85Utz7v2zV4OTHQqrG83Z20
Hersteller: Semtech Corporation
Description: DIODE GEN PURP 20KV 6A MODULE
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 2 µs
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 6A
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 20 V @ 6 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 20000 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details S2KW20C-5P Semtech Corporation
Description: DIODE GEN PURP 20KV 6A MODULE, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 2 µs, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 6A, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 20 V @ 6 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 20000 V.
Weitere Produktangebote S2KW20C-5P
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
S2KW20C-5P S2KW20C-5P Hersteller : Semtech s2kwxcxx-1277227.pdf Rectifiers A +CT 3A STD 20KV