S2KW40KA-5 Semtech Corporation
1KPXmbaZMii7eT8Ni234Q4LWz0kka.3q4FuunMXNdNo
Hersteller: Semtech Corporation
Description: DIODE GEN PURP 4KV 3A MODULE
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 2 µs
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 3A
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 4000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 40 V @ 6 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 4000 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details S2KW40KA-5 Semtech Corporation
Description: DIODE GEN PURP 4KV 3A MODULE, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 2 µs, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 3A, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 4000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 40 V @ 6 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 4000 V.
Weitere Produktangebote S2KW40KA-5
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
S2KW40KA-5 Hersteller : Semtech s2kwxkax-1276799.pdf Rectifiers A 1PHHW 3A STD 40KV