S3EB-L-12V
S3EB-L-12V Panasonic Electric Works
323
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PST 4A 12V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 65°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 4 A
Switching Voltage: 250VAC, 48VDC - Max
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details S3EB-L-12V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PST 4A 12V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 65°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Latching, Single Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B), Contact Rating (Current): 4 A, Switching Voltage: 250VAC, 48VDC - Max, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote S3EB-L-12V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
S3EB-L-12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_s-1299465.pdf General Purpose Relays RELAY LATCH 4PST 4A 12VDC PCB