S40X043202JP
S40X043202JP CTS Resistor Products
S4x.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY, CONVEX, 2 RES 0201, I
Resistance (Ohms): 2k
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power Per Element: 31mW
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.033" L x 0.024" W (0.85mm x 0.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Supplier Device Package: 0302
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details S40X043202JP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY, CONVEX, 2 RES 0201, I, Resistance (Ohms): 2k, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Power Per Element: 31mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 4, Package / Case: 0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.033" L x 0.024" W (0.85mm x 0.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Supplier Device Package: 0302, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Number of Resistors: 2.