S40X043820JP
S40X043820JP CTS Resistor Products
CTS-Resistors-S4x-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY, CONVEX, 2 RES 0201, I
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 82
Tolerance: ±5%
Power Per Element: 31mW
Circuit Type: Isolated
Number of Pins: 4
Package / Case: 0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.033" L x 0.024" W (0.85mm x 0.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Supplier Device Package: 0302
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Number of Resistors: 2
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details S40X043820JP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY, CONVEX, 2 RES 0201, I, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 82, Tolerance: ±5%, Power Per Element: 31mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 4, Package / Case: 0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.033" L x 0.024" W (0.85mm x 0.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Supplier Device Package: 0302, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Number of Resistors: 2.