S41C083181JP
S41C083181JP CTS Resistor Products
Resistance (Ohms): 180
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power Per Element: 31.25mW
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Supplier Device Package: 0804
Height - Seated (Max): 0.018" (0.45mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details S41C083181JP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY, CONCAVE, 4 RES 0402,, Resistance (Ohms): 180, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Power Per Element: 31.25mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 8, Package / Case: 0804, Convex, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Supplier Device Package: 0804, Height - Seated (Max): 0.018" (0.45mm), Number of Resistors: 4.
Weitere Produktangebote S41C083181JP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
S41C083181JP S41C083181JP Hersteller : CTS Electronic Components S4x-1381810.pdf Resistor Networks & Arrays RES ARRAY, CONCAVE, 4 RES 0402, ISOLATED, 180 OHMS +/-5%