S42C043240GP
S42C043240GP CTS Resistor Products
CTS-Resistors-S4x-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY, CONCAVE, 2 RES 0603,
Resistance (Ohms): 24
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power Per Element: 63mW
Package / Case: 0606, Concave
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Supplier Device Package: 0606
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details S42C043240GP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY, CONCAVE, 2 RES 0603,, Resistance (Ohms): 24, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Power Per Element: 63mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 4, Package / Case: 0606, Concave, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Supplier Device Package: 0606, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Number of Resistors: 2.
Weitere Produktangebote S42C043240GP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
S42C043240GP Hersteller : CTS Electronic Components S4x-1381810.pdf Resistor Networks & Arrays RES ARRAY, CONCAVE, 2 RES 0603, ISOLATED, 24 OHMS '2%