S42C043560JP
S42C043560JP CTS Resistor Products
S4x.pdf
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 56
Tolerance: ±5%
Power Per Element: 63mW
Package / Case: 0606, Concave
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Supplier Device Package: 0606
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details S42C043560JP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY, CONCAVE, 2 RES 0603,, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 56, Tolerance: ±5%, Power Per Element: 63mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 4, Package / Case: 0606, Concave, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Supplier Device Package: 0606, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Number of Resistors: 2.
Weitere Produktangebote S42C043560JP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
S42C043560JP S42C043560JP Hersteller : CTS Electronic Components S4x-1381810.pdf Resistor Networks & Arrays RES ARRAY, CONCAVE, 2 RES 0603, ISOLATED, 56 OHMS +/-5%