S42C083202FP
S42C083202FP CTS Resistor Products
S4x.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY, CONCAVE, 4 RES 0603,
Resistance (Ohms): 2k
Tolerance: ±1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power Per Element: 63mW
Circuit Type: Isolated
Number of Pins: 8
Package / Case: 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Number of Resistors: 4
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details S42C083202FP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY, CONCAVE, 4 RES 0603,, Resistance (Ohms): 2k, Tolerance: ±1%, Packaging: Tape & Reel (TR), Power Per Element: 63mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 8, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Number of Resistors: 4.