S42C163101JP
S42C163101JP CTS Resistor Products
CTS-Resistors-S4x-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY, CONCAVE, 8 RES 0603,
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 100
Tolerance: ±5%
Power Per Element: 63mW
Circuit Type: Isolated
Number of Pins: 16
Package / Case: 2506, Concave, Long Side Terminals
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.252" L x 0.063" W (6.40mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Supplier Device Package: 2506
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Number of Resistors: 8
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details S42C163101JP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY, CONCAVE, 8 RES 0603,, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 100, Tolerance: ±5%, Power Per Element: 63mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 16, Package / Case: 2506, Concave, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.252" L x 0.063" W (6.40mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Supplier Device Package: 2506, Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm), Number of Resistors: 8.
Weitere Produktangebote S42C163101JP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
S42C163101JP Hersteller : CTS Electronic Components S4x-1381810.pdf Resistor Networks & Arrays RES ARRAY, CONCAVE, 8 RES 0603, ISOLATED, 100 OHMS +/-5%