S42C163150GP
S42C163150GP CTS Resistor Products
CTS-Resistors-S4x-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY, CONCAVE, 8 RES 0603,
Resistance (Ohms): 15
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power Per Element: 63mW
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.252" L x 0.063" W (6.40mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Supplier Device Package: 2506
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details S42C163150GP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY, CONCAVE, 8 RES 0603,, Resistance (Ohms): 15, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Power Per Element: 63mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 16, Package / Case: 2506, Concave, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.252" L x 0.063" W (6.40mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Supplier Device Package: 2506, Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm), Number of Resistors: 8.
Weitere Produktangebote S42C163150GP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
S42C163150GP S42C163150GP Hersteller : CTS Electronic Components S4x-1381810.pdf Resistor Networks & Arrays RES ARRAY, CONCAVE, 8 RES 0603, ISOLATED, 15 OHMS +/-2%