Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > SAK-C167CSL40MCAKXQLA1
SAK-C167CSL40MCAKXQLA1
SAK-C167CSL40MCAKXQLA1 Infineon Technologies
INFNS04947-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Infineon Technologies
Description: LEGACY 16-BIT MCU
Packaging: Bulk
Package / Case: 144-BQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 40MHz
RAM Size: 11K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: External, Internal
Program Memory Type: ROMless
Core Processor: C166
Data Converters: A/D 24x10b
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V