Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > SAK-TC1767-256F80HLAD
SAK-TC1767-256F80HLAD
SAK-TC1767-256F80HLAD Infineon Technologies
INFNS15321-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Infineon Technologies
Description: 32-BIT RISC FLASH MCU
Packaging: Bulk
Package / Case: 176-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
Program Memory Size: 2MB (2M x 8)
RAM Size: 128K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 64K x 8
Core Processor: TriCore™
Data Converters: A/D 36x10/12b SAR
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.42V ~ 1.58V