Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > SAK-TC1796-256F150E BD
SAK-TC1796-256F150E BD
SAK-TC1796-256F150E BD Infineon Technologies
Infineon-SAK-TC1796-256F150E+BE-DS-v01_00-EN.pdf?fileId=5546d46249a28d750149a34e1f28045d
Hersteller: Infineon Technologies
Description: IC MCU 32BIT 2MB FLASH 416BGA
Packaging: Tray
Package / Case: 416-BBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 150MHz
Program Memory Size: 2MB (2M x 8)
RAM Size: 256K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: TriCore™
Data Converters: A/D 44x12b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.42V ~ 1.58V