Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > SAK-TC222L-12F133F AB
SAK-TC222L-12F133F AB
SAK-TC222L-12F133F AB Infineon Technologies
Hersteller: Infineon Technologies
Description: IC MCU 32BIT 1MB FLASH 80TQFP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 80-TQFP Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 133MHz
Program Memory Size: 1MB (1M x 8)
RAM Size: 96K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 128K x 8
Core Processor: TriCore™
Data Converters: A/D 24x12b SAR
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.17V ~ 5.5V