Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > SAK-TC297TC-96F300S BB
SAK-TC297TC-96F300S BB
SAK-TC297TC-96F300S BB Infineon Technologies
Hersteller: Infineon Technologies
Description: IC MCU 32BIT 6MB FLASH 292LFBGA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 292-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 300MHz
Program Memory Size: 6MB (6M x 8)
RAM Size: 456K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 128K x 8
Core Processor: TriCore™
Data Converters: A/D 94x12b SAR, Sigma-Delta
Core Size: 32-Bit Tri-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.97V ~ 5.5V