Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > SAK-TC297TX-128F300N BC
SAK-TC297TX-128F300N BC
SAK-TC297TX-128F300N BC Infineon Technologies
Infineon-TC29xBC-DataSheet-v01_00-EN.pdf?fileId=5546d462694c98b4016953a048b3047f
Hersteller: Infineon Technologies
Description: IC MCU 32BIT 8MB FLASH 292LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 300MHz
Program Memory Size: 8MB (8M x 8)
RAM Size: 2.7M x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 768K x 8
Core Size: 32-Bit Tri-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.97V ~ 5.5V