Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > SAK-XC2236N-40F80L
SAK-XC2236N-40F80L
SAK-XC2236N-40F80L Infineon Technologies
XC223xN_V1.5_2-7-13.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
Description: IC MCU 16/32B 320KB FLASH 64LQFP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 64-LQFP Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
Program Memory Size: 320KB (320K x 8)
RAM Size: 42K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Core Processor: C166SV2
Data Converters: A/D 9x10b
Core Size: 16/32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V