Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > SAK-XC2238N-24F40LAA
SAK-XC2238N-24F40LAA
SAK-XC2238N-24F40LAA Infineon Technologies
INFNS15642-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Infineon Technologies
Description: 16-BIT C166 MMC - XC2200 FAMILY
Packaging: Bulk
Package / Case: 64-LQFP Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 40MHz
Program Memory Size: 192KB (192K x 8)
RAM Size: 26K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Core Processor: C166SV2
Data Converters: A/D 9x10b
Core Size: 16/32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V