Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > SAK-XC2267-72F66LAC
SAK-XC2267-72F66LAC
SAK-XC2267-72F66LAC Infineon Technologies
Hersteller: Infineon Technologies
Description: 16-BIT C166 MMC - XC2200 FAMILY
Packaging: Bulk
Package / Case: 100-LQFP Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 66MHz
Program Memory Size: 576KB (576K x 8)
RAM Size: 50K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Core Processor: C166SV2
Data Converters: A/D 16x8/10b
Core Size: 16/32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V