Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > SAK-XC2368E-136F128LAA
SAK-XC2368E-136F128LAA
SAK-XC2368E-136F128LAA Infineon Technologies
INFNS28083-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Infineon Technologies
Description: 16-BIT C166 MCU - XC2300 FAMILY
Packaging: Bulk
Package / Case: 100-LQFP Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 128MHz
Program Memory Size: 1.06MB (1.06M x 8)
RAM Size: 90K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Core Processor: C166SV2
Data Converters: A/D 16x12b
Core Size: 16/32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V