Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > SAK-XC2786X-96F66LAC
SAK-XC2786X-96F66LAC
SAK-XC2786X-96F66LAC Infineon Technologies
INFNS14438-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Infineon Technologies
Description: 16-BIT C166 MICROCONTROLLER - XC
Packaging: Bulk
Package / Case: 144-LQFP Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 66MHz
Program Memory Size: 768KB (768K x 8)
RAM Size: 51K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Core Processor: C166SV2
Data Converters: A/D 8, 16x8/10b SAR
Core Size: 16/32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V