Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > SAK-XE162FN-24F80L AA
SAK-XE162FN-24F80L AA
SAK-XE162FN-24F80L AA Infineon Technologies
Hersteller: Infineon Technologies
Description: IC MCU 16BIT 192KB FLASH 64LQFP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 64-LQFP Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
Program Memory Size: 192KB (192K x 8)
RAM Size: 26K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: C166SV2
Data Converters: A/D 9x10b
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V