Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > SAKTC1797512F180EFACKDUMA1
SAKTC1797512F180EFACKDUMA1
SAKTC1797512F180EFACKDUMA1 Infineon Technologies
TC1797_DS_V1%203.pdf?fileId=db3a30431ed1d7b2011efeaa4ad16b6d
Hersteller: Infineon Technologies
Description: 32-BIT RISC FLASH MCU
Packaging: Bulk
Package / Case: 416-BGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 180MHz
Program Memory Size: 4MB (4M x 8)
RAM Size: 176K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: External, Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 64K x 8
Core Processor: TriCore™
Data Converters: A/D 48x10b SAR
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.42V ~ 1.58V